Újragondolt művészet

A bejegyzés bemutatja, hogy a Z generációs fiatalok miként is próbálják újra értelmezni a művészetet. Ahhoz, hogy kutatásunk sikeres és hatékony legyen, ezek az információk elengedhetetlennek hozzá.

Hey Reilly olyan festők klasszikus műveit gondolta és alkotta újra a digitális generáció számára, mint Van Gogh, Botticelli és Da Vinci. A divattervezőként és illusztrátorként is kiemelkedő művész Samsung Galaxy Note10+ okostelefon segítségével hozta létre a kizárólag digitális technikával készült „Mobile Masterpieces” (Mesterművek mobillal) sorozatát, amely a huszonegyedik századi közönség számára értelmez újra olyan ikonikus európai műalkotásokat, mint például Vermeer „Leány gyöngy fülbevalóval” című képe.

Hey Reilly most először alkalmazott okostelefonos technikát a képek megalkotásához és megosztásához. A közösségi média csatornáit galériaként használva a műalkotásokat szélesebb közönséghez juttatja el, egyúttal rajongóit arra ösztönzi, gondolják újra a művészetet, a rendelkezésre álló digitális készülékekre pedig tekintsenek kreatív eszközként.

A közösségi média egy teljesen új irányt jelent a művészi alkotás, a műalkotások megosztása és fogyasztása terén. A művészvilág kedvenc közösségi felülete az Instagram, ahol a felhasználók csak 2019-ben több mint 334 millió alkalommal alkalmazták az #art hashtaget, valamint a nemzetközi műkincskereskedők 80 százaléka fedez fel új művészeket ezen a csatornán, 75 százalékuk pedig ezen a platformon keres olyan alkotásokat, amelyeket megvásárolna.

„Az Instagram csatornám olyan, akár egy galéria. Egy pozitív közeg, ahol művészként megoszthatom a világgal az alkotásaimat. Ez azt is jelenti, hogy folyamatosan fejlődnöm kell. Az inspiráció, az alkotás és a munkafolyamatok is folyton változnak, hogy továbbra is olyan tartalmakat osszak meg, amelyekre felfigyelnek – mondta el Hey Reilly.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Betűméret növelése
Kontraszt beállítása